Sudjelujemo na natječaju Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske

Učenici 8.a (autor rada Lucija Jelić), i 8.c razreda (autori rada Laura Pastulović i Tomislav Cvitić) sudjelovali su na natječaju koje je organiziralo Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske s ciljem razvijanja čitalačke pismenosti i poticanja čitatelja na aktivno i kritičko čitanje. Zadatak za natječaj bio je izraditi videonajavu književnog djela po izboru.

Učenici su iznimno kreativno pristupili ovom zadatku, odabravši različite književne naslove koje su predstavili na originalan i inovativan način. Kroz videouratke pokazali su ne samo svoje znanje o književnosti, već i vještine korištenja suvremene tehnologije i informatike. S velikom preciznošću i pažnjom izradili su videozapise koji prikazuju bitne elemente književnog djela, istovremeno ističući njegove zanimljivosti i važnost za čitatelja.

Naši mladi kreativci pokazali su veliku strast prema književnosti i inovativne načine kako približiti književna djela suvremenim čitateljima. Osim toga, ovaj natječaj omogućio je učenicima da razvijaju svoje vještine u području javnog nastupa, prezentacije i kritičkog razmišljanja, te su tako stekli vrijedno iskustvo koje će im poslužiti u budućem obrazovanju i životu.

Nadamo se da će njihovi napori biti prepoznati i nagrađeni, te da će ova inicijativa potaknuti još veći interes za čitanje među mladima.

objavio: Ivana Šipić   datum: 6. 5. 2024.