Terenska nastava u Vinkovce

Učenici 2. a i 2. b su zajedno sa učiteljicama Ružicom Kirchbauer i Marijanom Bartoš putovali vlakom u Vinkovce.

Krenuli smo sa željezničke postaje Stari Mikanovci. Dolaskom u Vinkovce razgledali smo željeznički kolodvor, a nakon toga i autobusni kolodvor. Zatim smo prošetali do Gradskog muzeja Vinkovci. Tamo su učenici bili oduševljeni jer su vidjeli dvojnu posudu, koja je pronađena na Gradini.

Otišli smo do Bosuta, tamo se odmorili i pojeli sladoled, a zatim smo se vlakom sretno vratili kućama.

Kako su djeca doživjela ovaj odlazak, pročitajte u sastavima.

Izlet u Vinkovce

U četvrtak, 19.5. učenici 2.a i b razreda išli su u Vinkovce na izlet. Putovali smo vlakom. U Vinkovcima smo bili na željezničkom i autobusnom kolodvoru. Obišli smo i centar grada. Nakon toga posjetili smo muzej. U muzeju smo vidjeli dvojnu posudu koja je nađena na našoj Gradini. Poslije muzeja otišli smo na sladoled u park pokraj Bosuta.
Put u Vinkovce bio je lijep uz prijatelje.

Sara Vukoja, 2.a

Posjet Vinkovcima

Četvrtkom smo svi morali rano ustati i otići na željezničku stanicu. Kada smo se smjestili, vlak je krenuo. Bilo je malo dosadno zato što je vožnja bila mrvicu duža. Ta vožnja mi nije bila baš posebna jer sam se puno puta već vozila vlakom, ali je bilo super jer sam sa prijateljima. Stigli smo do Vinkovaca, razgledali ih pa smo otišli u muzej. Bilo nam je super, vidjeli smo čak i dvojnu posudu. Kasnije smo otišli do rijeke Bosut, pojeli smo sladoled i vratili smo se na željeznički kolodvor. Došli smo kući  sretni i zadovoljni.

Ema Žužinjak, 2. b

objavio: Marijana Antinac   datum: 25. 5. 2016.