Put 3. i 4. razreda u Zagreb

U utorak 9.5.2017. učenici četvrtog i trećeg razreda u pratnji njihovih učiteljica i roditelja su otišli na jednodnevni izlet u grad Zagreb. Sastav o izletu napisala je učenica 4.a razreda, Nikolina Iživkić.

Konačno je stiglo vrijeme za izlet u Zagreb. Na put smo krenuli već rano ujutro, jedva smo se probudili. U autobusu smo se zabavljali dok su neki su spavali. Za nekoliko sati stigli smo u Zagreb. Prvo smo obišli zračnu luku Franje Tuđmana. Promatrali smo avione i druge putnike koji su se negdje zaputili. Nakon kratke vožnje autobusom stigli smo do tehničkog muzeja Nikole Tesle. U muzeju smo vidjeli kako su ljudi prije radili u rudnicima, a poslije smo i obišli rudnik. Također smo vidjeli slike, stare automobile i naučili nešto o požarima. Zatim smo vidjeli zvijezde u planetariju. Od svog tog razgledavanja i šetnje smo ogladnili. Stigli smo u restoran i dobili ukusan ručak i desert. Poslije malo odmora krenuli smo u šetnju Gornjim dijelom grada. Razgledali smo Hrvatski sabor. Kasnije smo opet šetali trgovima i tržnicama, a pogledi su nam cijelo vrijeme bili uprti gore u visoke zgrade. Onda smo obišli Zagrebačku katedralu, vozili se uspinjačom i došli do Trga bana Josipa Jelačića. Ondje smo se slikali kraj njegovog spomenika. Zatim smo se zaputili u zoološki vrt u kojem smo vidjeli slatke, razigrane, a i opasne životinje. Vidjeli smo deve, medvjede, vukove, kukce, zmije i meni najdraže lavice. Bili smo oduševljeni tim životinjskim svijetom. Nažalost sve je brzo prošlo i morali smo se oprostiti od Zagreba i krenuti svojim kućama. U autobusu je bilo puno igre i zabave i svi smo se smijali, šalili i pričali. Ovaj izlet, iako je brzo završio, nas je oduševio i nikad neće biti zaboravljen.

objavio: Dora Rolj Kovačević   datum: 2. 6. 2017.