Bili smo kod Predsjednika i na Narodnom radiju

U nedjelju, 5. prosinca 2010., učenici koji su uključeni u rad radio postaje „Cvrčak“ naše škole, posjetili su  predsjednika države,Ivu Josipovića, na Pantovčaku.  Učenike su pratili ravnatelj škole Antun Ferić, pedagoginja Lidija Kunić, voditeljica radio postaje Cvrčak Katarina Cindrić te nastavnici Suzana Valentić, Đuro Škrget, Vlado Karajko te knjižničarka Tea Kompar.

Fotografije pogledajte OVDJE

Lijepo obučeni i vidno uzbuđeni krenuli smo oko sedam sati autobusom prema Zagrebu. Na ulazu na Pantovčak dočekali su nas zaštitari s ozbiljnim izrazima na licu. Iako smo dotad bili veseli i glasni, u tom trenu smo se prikovali za sjedala i nakratko je zavladala tišina u autobusu. Do ureda Predsjednika smo imali poseban prijevoz, a vožnja do tamo je bila – brza. smiley

Na ulazu su nas dočekale čokoladice i bomboni koji su nam pomogli u rješavanju treme. Predsjednike je rekao kako je ideja "S Predsjednikom na koncert" ideja jačanja kulture u hrvatskom društvu i kulture koja će u Europskoj uniji biti važna poluga u očuvanju hrvatskog nacionalnog identiteta. Na koncertu su svirali studenti Muzičke akademije djela suvremenih hrvatskih autora. Između svake izvedbe voditelj je porazgovarao s kompozitorima i izvođačima o djelima i tako nam približio suvremenu hrvatsku klasičnu glazbu na jedinstven i zabavan način.

Ovaj projekt "Koncert s predsjednikom", započeo je koncertom u Šibeniku  na kojem su donatori sudjelovali u nabavi koncertnog klavira za šibensko kazalište te pomogli u liječenju teško oboljele djevojčice.

Najavljeno je kako će uskoro u ove dane adventa,u Koncertnoj dvorani Vatroslav Lisinski biti održan humanitarni koncert za djecu s rijetkim bolestima.

Susret s predsjednikom protekao je u ugodnoj atmosferi i zasigurno je to jedan od onih doživljaja koji će se ovim „privilegiranim“ učenicima urezati  u sjećanje za cijeli život.

Link sa stranice Nove TV:

Autobus nas je odvezao do centra gdje smo prošetali Trgom bana Josipa Jelačića i Gornjim gradom, a obišli smo i zagrebačku Katedralu. Nakon šetnje ručali smo u restoranu Nokturno.

Kao šećer na kraju, imali smo posjetu Narodnom radiju. Ondje nas je dočekala vesela ekipa koja nas je provela prostorima studija gdje sve počinje i završava. Moramo priznati da je prostor puno manji nego što smo zamišljali, ali to nam je dalo poticaj da budemo zahvalni na onome što imamo. Posebno nas se dojmio voditelj Dalibor Petko s kojim smo se i fotografirali. Saznali smo da je on čovjek koji sve zna. Osim toga, on je čovjek kojeg možemo čuti svaki radni dan od 18.00 do 20.00h u Glazbenom Show-u na frekvencijama Narodnog. U gostima ima najjača imena hrvatske glazbene scene, kod kojeg ti isti plaču, smiju se, ostaju šokirani, iznenađeni. Kaže da je glazba za njega ljubav.

Narodni radio prva je privatna komercijalna radio postaja s nacionalnom koncesijom. Oglasio se prvi put u eteru 23. prosinca 1997. godine. Specifičnost i jasna distinkcija u odnosu na druge leži u činjenici što Narodni radio emitira isključivo domaću glazbu. Sadržajno je profiliran kao glazbeni radio, s tim da njeguje i posebne oblike informativnog programa – Dobre vijesti, emisiju o uspješnicama u hrvatskom gospodarstvu, priloge iz kulture, vikend vijesti posvećene turizmu, zdravlju, kvalitetnijem življenju.

Povratak iz Zagreba proveli smo pjevajući i igrajući igre – poput „kaladonta“.

objavio: Vlado Karajko   datum: 6. 12. 2010.

Ukupno: 432025
Ovaj mjesec: 1933