Županijska smotra „Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje“ u Vinkovcima

Osnovna škola Stjepana Cvrkovića je u četvrtak, 7. listopada 2010.g., sudjelovala na Županijskoj smotri Dani kruha – Dani zahvalnosti za plodove zemlje. Smotra je održana u dvorani Poljoprivredno-šumarske škole u Vinkovcima. Na smotri je sudjelovalo četrnaest osnovnih, četiri srednje škole te po jedan učenički i dječji dom i vrtić. Naša je škola osvojila drugo mjesto.

Fotografije pogledajte OVDJE

Našu školu predstavljale su učenice trećih razreda: Martina Lončar i Tena Konjarević koje su se odjenule u svečane narodne nošnje i upravo su one u znak zahvalnosti prinijele dar uz prigodan citat.

Osim djevojaka, tu su bili tamburaši školskog zbora Filip Zelenika, Marko Barić i Matej Živikić pod vodstvom nastavnica Irene Karajko, Suzane Valentić, Tine Ratković,  knjižničarke Teje Kompar te majstora Mate Vuksanovića.

Kulturu i tradiciju svoga kraja prikazali smo kruhom koji se u prošlosti pripravljao za različite prigode i svetkovine. Uz kruh, peciva i plodove zemlje na našem su se štandu mogle vidjeti i neki stari predmeti poput alata za obradu zemlje te ručni radovi i ukrasi iz svakidašnjeg života ljudi.

Nastup na državnoj smotri iduće godine u kategoriji osnovnih škola osigurala si je Osnovna škola „Mare Švel Gamiršek“ iz Vrbanje svojim izvrsno uređenim stolom i tematikom svatova, a u kategoriji srednjih škola pobjedu je odnijela Zdravstveno – veterinarska škola „Dr. Andrije Štampara“ iz Vinkovaca. Svi sudionici dobili su prigodne zahvalnice i srdačan poziv da sljedeće godine svoj sudjelovanjem još više uljepšaju ovu lijepo, već i tradicionalnu učeničku smotru.

objavio: Vlado Karajko   datum: 11. 10. 2010.

Ukupno: 432008
Ovaj mjesec: 1916