Održana radionica o IKT alatima za naš kolektiv

U četvrtak, 1. rujna 2022., za nastavnički kolektiv naše škole održana je radionica o IKT alatima za stvaranje znanja tijekom nastavnog procesa. To je druga takva radionica održana u svrhu edukacije naših kolega o upotrebi digitalnih alata u nastavi koje smo usvojili kao sudionici Erasmus + KA1 mobilnosti i našeg projekta Alata puna vreća – učenje je sreća.

Nakon edukacija u Sevilli i Palermu, nastavnica Povijesti Ivana Šipić i nastavnica Engleskog i Njemačkog jezika Dora Rolj Kovačević podijelile su s kolegama stečena znanja i iskustva te praktično im pokazali korištenje nekoliko najzanimljivijih alata. U Sevilli i Palermu učili smo o alatima za dijeljenje sadržaja Symabaloo, alatima za obradu fotografija i video zapisa BeFunky, Pixton, Powtoon, Snapseed i Photogrid te učili izrađivati escape room u Google Forms-u i Thinglink-u te web-stranice u Weebly-u. Ovaj puta fokus je bio na stvaranju znanja, dakle upotrebu alata dok traje proces učenja. U tu svrhu svima su omiljeni kvizovi, koje je vrlo lako izraditi u aplikacijama Socrative i Baamboozle, a koji su izvrsna alternativa popularnom Kahoot-u. Nastavnice su se dotakle i korisne platforme Jamboard, koja je dio Google paketa, a omogućuje svrsishodnu upotrebu pametne ploče i vođenje sata kreiranjem brzih sadržaja i pitanja na licu mjesta.

Kviz u procesu stvaranja znanja omogućuje nastavniku brzu povratnu informaciju o dosadašnjem razumijevanju gradiva, a kada svoje učenike poučimo izradi takvih kvizova, oni će sami naučeno gradivo moći pretvarati u kvizove za svoje razredne kolege. Na kraju radionice nastavnice su pokazale kako zabavno izgleda natjecanje u znanju, a od kolega sudionika edukacije dobile su izvrsne komentare i ocjene.

objavio: Dora Rolj Kovačević   datum: 3. 9. 2022.

Ukupno: 432008
Ovaj mjesec: 1916