Dani kruha u četvrtom razredu

Svake se godine  u našoj školi u mjesecu listopadu održavaju Dani kruha.

Mi ih nastojimo uvijek obilježiti na drugačiji način.
U drugom smo  razredu posjetili  naš mikanovački mlin i vidjeli kako se dobiva brašno.
Za Dane kruha u trećem smo razredu već bili dovoljno veliki da u školi mijesimo i pečemo kiflice, dok smo sada u četvrtom razredu spremni i za puno ozbiljnije specijalitete.

Naime, ove smo godine odlučili vidjeti kako su nekada naši stari pekli kruh.

Naša prijateljica Barbara ima kod kuće krušnu peć, pa smo zamolili njezinu mamu da nam pokaže kako ona izgleda, jer puno učenika nikada nije ni vidjelo krušnu peć. U četvrtak, 10. listopada posjetili smo Barbarin dom.

Barbarina mama, teta Katica nas je jako lijepo primila. Objasnila nam je i pokazala kako nastaje kruh, a tada ga je stavila peći u krušnu peć. Za to vrijeme, mi smo pravili pizzu. Mijesili smo tijesto, mazali ga umakom od rajčice, stavljali salamu i sir… jednom riječju - uživali. Kada se pizza ispekla, u slast smo ju pojeli.

Tako siti, bilo nam se teško vratiti u školu.

Ipak, u  dvorani naše škole održavala se priredba i izložba povodom Dana kruha na kojoj smo i mi sudjelovali.  Na stolove smo postavili kruh i krušne proizvode koje su ispekle naše vrijedne mame i bake i s ponosom se divili.
Bilo nam je zaista lijepo taj dan u što se možete uvjeriti i sami pogledavši naše fotografije.

objavio: Vlado Karajko   datum: 16. 10. 2013.

Ovaj mjesec: 2003