Poklade 2014

„Poklade su i ludi su dani“... orilo se nekada kroz naše selo. Kako bi se prisjetili tih vremena kada su „bušari“ hodali i ludovali selom učenici 1. i 4. razreda naše škole organizirali su maskenbal u školi. Pružila im se prilika da na trenutak budu ono što inače ne mogu biti. Bilo je tu princeza, vila, vještica, liječnika,  rokerica, navijača, vojnika, policajaca...

Prosudbenoj komisiji bilo je vrlo teško odabrati najljepše maske. Ipak, najljepšim maskama proglašene su Lorena Kraljević- konobarica, Barbara Cindrić –pračovjek, Ivan Ramljak- bajker.

Birao se i najljepši likovni rad. Nagrađeni su Adam Davor Lovrić, Petra Budimir i Lorena Kraljević. Na kraju je slijedio ples pod maskama. No, poklade ne bi bile poklade, da se nismo zasladili tradicionalnim krofnama , koje su bile odlične. Kako su to sve učenici doživjeli možete saznati iz njihovih pismenih radova i pogledati fotografije s maskenbala.

Maskenbal u našoj školi

U našoj školi su se održavale maškare. Svatko je imao priliku postati ono o čemu je oduvijek sanjao. Neki su bili smiješni, neki lijepi, a neki opet jako strašni. Kada smo se svi zajedno okupili, izgledalo je to kao jedan mali cirkus u kojem smo jedva prepoznali tko je to. Birale su se najljepše maske koje je odabirala komisija od šest članova. Kada je završilo proglašenje, dijelili su se bomboni. Nakon toga smo se svi zabavili plesom pod maskama.

Barbara Valentić, 4.r.

Maskenbal u mojoj školi

Jučer je u našoj školi bio maskenbal. Svi smo se maskirali u što smo htjeli. Prva tri sata smo učili, a četvrti sat smo se zabavljali pod maskama. Svi smo bili lijepi. Ja sam bila medicinska sestra. Imala sam odijelo za medicinsku sestru. Uz odijelo sam imala injekciju i zavoje. U multimedijskoj učionici smo imali mali program. Tamo smo pjevali i recitirali. Dvije Petre su vodile program, a prosudbena komisija je birala najljepše kostime i likovne radove. Pobjednici su dobili diplome. Najljepše kostime su imali konobarica Lorena Kraljević, „pražena“ Barbara Cindrić i bajker Ivan Ramljak. Nagrađeni za likovne radove bili su Adam Davor Lovrić i Lorena Kraljević. Nakon podjele diploma plesali smo, zabavljali se i jeli bombone.

Mirta Salopek, 4.r.

objavio: Vlado Karajko   datum: 10. 3. 2014.